Такмичење "Мој град - престоница културе"

Такмичења су одувек била неодвојиви део стицања вештина и знања у нашој Угоститељско-туристичкој школи. Такмичења нас позиционирају на мапи средњих школа Србије и Европе.

2. априла одржано је традиционално такмичење на Факултету за туризaм и хотелијерство Универзитета Сингидунум из области дестинацијског туризма. Привукла нас је изузетно интересантна тема „Мој град – престоница културе“.

Такмичење се одвијало у 3 универзитетска центра: Београду, Новом Саду и Нишу. А само у Београду је било пријављено 32 екипе из разних градова и средњих школа.

Сматрали смо да је наше учешће на овом такмичењу, које је медијски одлично пропраћено, корисно не само за школу, него и за Врњачку Бању као туристичку дестинацију са многобројним културним манифестацијама, као што су Фестивал филмског сценарија, концерти озбиљне музике и изложбе у Замку генерала Белимарковића, Међународни врњачки карневал, фестивал електронске музике, популарни Love fest, прослава Дана заљубљених на Мосту љубави, Десанкини дани, Дани Данила Бате Стојковића итд.

Као угоститељско-туристичка школа акценат смо ставили на кафану - културну установу, која, по нашем мишљењу, са поносом може да се нађе на листи културне баштине. Јер кафанска култура је невидљива нит која спаја људе.

Наш тим, састављен од 2 туристичка техничара – Јелене Пецић и Немање Новичића (IV/1) и кулинарског техничара (јер се без одличног кувара не може замислити добра кафана, у којој свако јело 10 језика треба да говори) Ђорђевић Стефана (III/3), направио је туристички аранжман, без прецизно постављене маршруте и дефинисане сатнице – студијско путовање зарад проширивања знања из области кафанске културе.

Укрцали смо путнике у времеплов и запловили врњачким кафанама, са врсним куварима и роштиљџијама, спретним келнерима и шанкерима, сјајним оркестрима и гостима свих фела и узраста.

Петочлани жири састављен од универзитетских професора и асистената, једногласно нам је доделио I место. Тако смо проглашени најбољим промотерима Врњачке Бање. Ваучер за наградно путовање у Мађарску уручио нам је декан Факултета проф. др М. Кнежевић.

Ментор при изради промоцијског микса била је професорка Агенцијског и хотелијерског пословања Наталија Зиброва-Ђуракић.