Златна Романистика

Сваке године Фондација "Маргерита Арнаутовић" спроводи конкурс "Златна Романистика" за две категорије кандидата франкороманиста: једну за истакнуту личност, а другу за институције заслужне за ширење француског језика и културе. Институција која је награђена ове године је управо наша школа. Ово престижно признање додељено је због дугогодишњег доприноса у промовисању франкофоније на простору Србије. Награда, као круна успехa, проистекла је сарадњом наставника француског језика и свих осталих предавача Школе, а посебно стручних наставника из области гастрономије, ресторатерствa, посластичарства и наставника историје уметности јер су објединили више културолошких аспеката франкофоног говорног подручја и својим активностима приближили их широј маси нашег региона.

Резултати конкурса објављени су 25. марта текуће године у дневном листу "Политика", а плакете, због немогућности свечаног уручивања на Филолошком факултету у Београду, услед актуелне ситуације проузроковане Ковидом 19, достављене су нашој школи и Гимназији. Новчана средства у износу од 15.000 динара биће опредељена за наставна учила и материјале у циљу даљег успешног спровођења наставе и ширења франкофоне културе.