Први наступ на простору ЕУ

У Љубљани 28. јануара 2015. године у оквиру Међународног сајма туризма, одржано је Међународно такмичење угоститељско- туристичких школа.
На овом такмичењу учешће је узело 43 школе из Италије, Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Србије. Угоститељско- туристичка школа са домом ученика у Врњачкој Бањи је била једини представник школа из Србије.

Такмичење је конципирано тако, да најпре такмичарске екипе израде текст и спот на задату тему. Овогодишња тема је била оживљавање (анимација), бајке, мита из краја одакле долази школа.
Следећи дух традиције и јединственост у обичајима српског народа, Угоститељско-туристичка школа са домом ученика у Врњачкој Бањи је представила српску славу назвавши тему “Где је Србин-тамо је и слава“. Група ученика коју је окупила ментор Наталија Зиброва Ђуракић, професор агенцијског и хотелијерског пословања, је осмисла и снимила троминутни спот и написала текст са свим битним елеметима који представљају српску славу. Ова два рада су послата на адресу организатора такмичења и после добијеног позитивног одговра ушло се у реализацију наступа на самом сајму. Шест ученика са својим ментором и још два професора Далибор Миодраговић и Биљана Кљајић су се упутили пут Љубљане да сада својим наступом дочарају све специфичности српске славе. Припремили су штанд тако да је аутентичан српској кући која слави славу.
Након свих активности тајанствени жири (стручњаци који су посећивали штанд где ученици нису знали да су жири) оценили су:

-         Zlatno priznanje za najboljši promocijski spot и

-         Sredbno priznanje za sodelovanje