Međunarodno takmičenje kuvara "Biser Konjic"

Međunarodno takmičenje kuvara "Biser Konjic" održano je od 14. do 16. oktobra u Konjicu.

Takmičenje je sastojalo iz dve kategorije: Prvu kategoriju činili su kuvari profesionalci, a drugu učenici srednjih i viših škola.

Takmičari su bili u mogućnosti da pripremaju paste, jela od ribe kao i vegetarijanska jela uz predjela po izboru.

Našu školu su predstavljali učenici IV-3 Anđelina Ćirović i Mateja Milosavljević.

Pored velike konkurencije osvojili su dve zlatne i jednu srebrnu medalju, ostvarili najbolji uspeh u kategoriji srednjih škola.

U sklopu takmičenja održani su master klasovi, gde su vrhunski kuvari prezentovali svoje umeće i znanje korisno za učenike i nastavnike.

Veliko iskustvo za naše učenike, zato što su bili u situaciji da pokažu svoju kreativnost i veštinu ispred najvećih imena evropske gastronomske scene.