Gastro mak 2019

GASTRO MAK- 2019, OHRID –SEVERNA MAKEDONIJA

Četvrto po redu  međunarodno takmičenje Gastromak održano je u Severnoj Makedoniji od 10-14.10.2019. godine u gradu Ohridu. Prethodna tri održana su u Strumici u istoj državi.

Naša odabrana ekipa krenula je u četvrtak ujutru u sedam sati iz Vrnjačke Banje u sastavu 5 učenika – kuvara i 1 učenik konobar kao i nastavnici kuvarstva Miloš Čolić, Đorđe Stefanović  i nastavnik usluživanja, Dalibor Miodragović  i organizator i vođa puta Stanoje M. Mihajlović

U Ohridu smo bili smešteni u apartmanima Fantastik, vrlo ljubaznih domaćina a smeštaj je bio na visokom nivou. Nekih 600-700 metara bili smo udaljeni od hotela „Nova Riviera“ gde se i održavalo takmičenje od 10-13.10.2019.

Takmičenje se odvijalo od četvrtka do nedelje od 8 sati ujutu pa do kasnihnoćnih sati .Kompetentan žiri iz mnogih država budno je motrio i ocenjivao sve učesnike po istom kriterijumu, tako da nije bilo nikakvih primedbi.

U nedelju 13.10.2019. godine prisustvovali smo dodeli nagrada medaljaa , pehara i kasnije uz muziku  prisustvovali svečanoj večeri i oproštaju od 4. međunarodnog takmičenja GASTROMAK 2019.U Ohridu, a pre toga između 14 i 17 časova obišli smo  manastir Sv. NAUM i crkvu presvete Bogorodice .Malo smo razgledali okolinu i vratili se pred veče gde smo prisustvovali završnici ove manifestacije uz prigodan muzički program i kulturno umetnička društva iz Ohrida.

Ono što je najslađe i što se računa , ostavio sam za kraj . Na ovom takmičenju briljirali smo u odnosu na sve srednje i visoke škole koje su učestvovalie iz Srbije  a bilo ih je iz Beograda, Novog Sada, Niša itd.Više od polovine svih medalja koje je osvojila Srbija, naša škola je osvojia 9 medalja i pehar iz tzv CRNE KUTIJE, kao najbolje osmišljeno i pripremljeno jelo.

Moderno jelo;                 Milosavljević Pavle, srebrna medalja
            Jelo od ribe;                   Milosavljević Pavle ,bronzana medalja
            Karving;                          Milosavljević Đorđe, bronzana medalja
            Pasta;                               Milenković Milan, bronzana medalja