Гастро мак 2019

ГАСТРО МАК- 2019, ОХРИД –СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Четврто по реду међународно такмичење Гастромак одржано је у Северној Македонији од 10-14.10.2019. године у граду Охриду. Претходна три одржана су у Струмици у истој држави.

Наша одабрана екипа кренула је у четвртак ујутру у седам сати из Врњачке Бање у саставу 5 ученика – кувара и 1 ученик конобар као и наставници куварства Милош Чолић, Ђорђе Стефановић и наставник услуживања, Далибор Миодраговић и организатор и вођа пута Станоје М. Михајловић

У Охриду смо били смештени у апартманима Фантастик, врло љубазних домаћина а смештај је био на високом нивоу. Неких 600-700 метара били смо удаљени од хотела „Нова Ривиера“ где се и одржавало такмичење од 10-13.10.2019.

Такмичење се одвијало од четвртка до недеље од 8 сати ујуту па до каснихноћних сати .Компетентан жири из многих држава будно је мотрио и оцењивао све учеснике по истом критеријуму, тако да није било никаквих примедби.

У недељу 13.10.2019. године присуствовали смо додели награда медаљаа , пехара и касније уз музику присуствовали свечаној вечери и опроштају од 4. међународног такмичења ГАСТРОМАК 2019.У Охриду, а пре тога између 14 и 17 часова обишли смо манастир Св. НАУМ и цркву пресвете Богородице .Мало смо разгледали околину и вратили се пред вече где смо присуствовали завршници ове манифестације уз пригодан музички програм и културно уметничка друштва из Охрида.

Оно што је најслађе и што се рачуна , оставио сам за крај . На овом такмичењу бриљирали смо у односу на све средње и високе школе које су учествовалие из Србије а било их је из Београда, Новог Сада, Ниша итд.Више од половине свих медаља које је освојила Србија, наша школа је освојиа 9 медаља и пехар из тзв ЦРНЕ КУТИЈЕ, као најбоље осмишљено и припремљено јело.

Модерно јело; Милосављевић Павле, сребрна медаља
Јело од рибе; Милосављевић Павле ,бронзана медаља
Карвинг; Милосављевић Ђорђе, бронзана медаља
Паста; Миленковић Милан, бронзана медаља